Игри за път: Книжки с картинки

Игри за път: Книжки с картинки

Носете си книжки.

На децата до 2 години може да им разказвате. Играйте с гласа си, описвайте подробно какво детето вижда, посочвайте картинките. Може да ги оставите и сами да ги разглеждат.

Друг вариант е да предложите на детето картончета, на всяко от което има картинка, която е част от история. По-големите деца- на 3-5 години, може да увлечете като ги стимулирате сами да подредят приказката и да Ви разкажат своята версия какво се случва в нея, че и след нея.

С по-големите деца, дори да нямате книжка, може да подхванете история с нещо, което се случва на пътя – виждат се какви ли не неща, а от тях стават невероятни истории.

Изпрати коментар

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.

Подобни публикации